سامانه جامع آموزش زبان های خارجی :

ویژه آموزش از راه دور

سرعت فوق العاده پیشرفت علوم در همه زمینه ها در سال‌های اخیر نیاز به ارتباط با زبان بین المللی را بیش از هر زمان به نیازی اساسی در زندگی افراد تبدیل کرده، امروزه تسلط به زبان بین الملل علاوه بر تسهیل ارتباط با دیگر فرهنگ ها راهی مهم برای دستیابی به، بروزترین اطلاعات که عموما به صورت اسناد مکتوب یا تصویری به زبان انگلیسی در بستر اینترنت منشر می شوند را فراهم میاورد.

متخصصان شرکت همراه سامانه با توجه به گسترش روزافزون کاربرد تلفن همراه و با بهره گیری از به روزترین تکنولوژی های برنامه نویسی و با بررسی برترین استانداردهای آموزشی مبتنی بر تلفن همراه (M-Leaning) اقدام به تولید بستری کارا برای آموزش زبان انگلیسی نموده اند، این بستر محیطی امن و کاربردی برای همه تولید کنندگان محتوای آموزش زبان را فراهم نموده تا با بهره گیری از این بستر بهترین خدمات را در اختیار کاربران خود قرار دهند.

 

آموزش :

در این پلتفرم تلاش بر آن بوده تا انواع تمرینات آموزش زبان به صورت کاربر پسند و ساده (User Friendly) طراحی و پیاده سازی گردد. ضمن اینکه با بررسی استانداردهای آموزشی شاخص های مهارتی هر تمرین به صورت دقیق مورد بررسی قرار گرفته و تعیین گردیده که انجام هر تمرین چه میزان از مهارت کاربر را در هر بخش نشان می دهد. بر این اساس هر تمرین با شاخص های اصلی.

  • گوش دادن (Listening)
  • صحبت کردن (Speaking)
  • خواندن (Reading)
  • نوشتن (Writing)
ارزش گذاری شده تا بتوان بر اساس عملکرد کاربر میزان پیشرفت او را در هر مهارت به صورت علمی تخمین زده و گزارش علمی و کاربردی در اختیار کاربر و مدرسین او قرار داد.


1) تمرینات مربوط به آموزش لغت :

در این تمرینات تلاش بر آن بوده تا با تمرکز بر تلفظ صحیح کلمات از طریق پخش تلفظ کلمات باصدای مدرسین Native و تطبیق تلفظ کاربر با صدای پخش شده دقیقترین تلفظ به کاربر آموزش داده شود، علاوه بر این قرارگیری تصاویر مربوط به هر لغت به همراه ترجمه فارسی شرایطی را برای کاربران با تسلط کمتر فراهم اورده است تا بتوانند اطلاعات اولیه مناسبی را در مورد هر لغت بدست آورند.


2) تمرکز بر ادای جملات کاربردی :

جملات در هر زبان کوچکترین گزاره‌های معنادار برای انتقال مفاهیم و برقراری تعامل با دیگران است، در این تمرینات تلاش بر آن بوده تا با تکرار جملات کاربردی که غالبا از کلمات آموزش داده شده در بخش لغات تشکیل شده اند و تطبیق تلفظ با تلفظ ارائه شده از مدرس، به تدریج اعتماد به نفس کاربر در ادای جملات معنادار افزایش یابد. افزایش قدرت بیان در کنار تسلط بر لغات گامی موثر در آموزش مهارت‌های گوش دادن و بیان کردن را در پی خواهد داشت.


3) انتخاب گزینه صحیح :

در این تمرینات که یکی از مرسوم ترین شکل‌های ارائه سوال در هر آزمون است. تلاش بر آن بوده تا با ارائه دسترسی های کاربردی و ساده (User Friendly) در اختیار کاربر قرار بگیرد.
در این سوالات این قابلیت پیش بینی شده تا طراح سوال بتواند متن سوال و یا گزینه های پاسخ رو به صورت چندرسانه‌ای(متن، تصویر، صوت و فیلم) ثبت نماید


4) جملات در هم ریخته :

مرتب سازی جملات درهم ریخته از جمله تمرینات کاربردی در زمینه افزایش مهارت در استفاده صحیح از کلمات در ساختار جملات است. در طراحی این تمرین تلاش برآن بوده تا فضایی ساده و کاربردی برای انجام تمرین فراهم شود. انجام این تمرین در روال تثبیت آموزش زبان خارجی فرایندی اثر گذار خواهد بود.


5) تمرینات نوشتن (Writing) :

توانایی نوشتن به زبان خارجی (Writing) به عنوان یکی از اصلی ترین مهارت‌های آموزش زبان در ساختار پلتفرم ارائه شده به صورت ترکیبی هوشمند با مهارت گوش دادن (Listening) پیاده سازی شده است تا این مهارت نیز به صورتی ماندگار برای زبان آموز تثبیت گردد.


6) تمرینات درک مطلب :

درک مطالب در قالب متن، تصویر ، فیلم و صوت یکی دیگر از مهارت‌های مهم در آموزش زبان‌های خارجی است که همواره به عنوان یک سوال کلیدی در هر آزمون مربوط به زبان طرح می گردد. این مهارت یکی از شاخص‌‌های اساسی در تعیین میزان تسلط زبان آموز بر ابعاد زبان مورد آموزش است. در پلتفرم طراحی شده درک مطلب به صورتی کاملا هوشمند و با قابلیت ارائه در انواع محتوای چندرسانه‌ای ارائه گردیده است. در پایان ارائه مطلب می توان انواع سوالات مربوط به محتوا را در قالب سوالات صحیح و غلط، چند گزینه‌ای ، نوشتاری و غیره مطرح و اطلاعات زبان آموز را محک زد.


سرویس معلم خصوصی

در کنار تمرینات استاندارد و کاربردی وجود یک مدرس مسلط بر نکات کاربردی زبان خارجی می تواند به عنوان بهترین مکمل برای یک سرویس آموزشی باشد. متخصصان شرکت همراه سامانه بستری را فراهم نموده اند تا زبان آموز بتواند در بستری امن و کاربردی ارتباطی چندرسانه ای با مدرس برقرار نماید، این فضا تمامی امکانات یک چت روم دو نفره با قابلییت ایجاد گروه‌های چند نفره و کانال های آموزشی یک نفره را با ظاهری جذاب و کاربردی فراهم آورده است .