پورتال جامع مدیریت حمل درون شهری و برون شهری :

مسئله حمل سریع، دقیق و امن همواره یکی از نیازهای اساسی هر جامعه انسانی بوده و با افزایش گستردگی و پیچیدگی روابط انسانی در سال‌های اخیر این نیاز بیش از پیش خودنمایی می کند. متخصصان شرکت همراه سامانه با توجه به این مهم و با توجه به افزایش روزافزورن ضریب نفوذ تلفن همراه و با تکیه بر دانش بومی در بستر فناوری اطلاعات، اقدام به طراحی و پیاده سازی پورتال جامع در موضوع حمل و نقل نموده اند که علاوه بر ایجاد فضایی کاربردی برای صاحبان کالا فضای بارانداز و سیستم حمل و نقل شرکت‌های ارائه دهنده این خدمات را نیز به صورت مشهودی هوشمند می نماید.

این پورتال دارای سه بخش کلی سامانه کاربر(صاحب کالا) سامانه راننده (مامور حمل) و سامانه ویژه پورت حمل (ارائه دهنده سرویس) می باشد. :


سامانه کاربر (صاحب کالا) :

سامانه کاربر در این پورتال به گونه‌ای طراحی شده تا کاربر بتواند با دسترسی ساده و جذاب (User Friendly) و در حداقل مراحل درخواست خود را نهایی نماید. در ابتدا لازم است کاربر پس از ورود (ثبت نام) در نرم افزار اطلاعات مبدا و مقصد حمل بار را تعیین نماید. برای تسهیل این فرایند موتور جستجوی قدرتمند با قابلیت حدس آدس فراهم آمده است که با اطلاعات نقشه شهرهای ایران کاملا سازگار گردید و به کاربر کمک می کند حتی با اطلاع از بخشی از آدرس یه سادگی محل مورد نظر خود را پیدا کند.


در پنل مدیریت نرم افزار شرایطی فراهم آمده تا مدیران سیستم بتوانند محدوده‌های سرویس دهی را تعیین و محدود نمایند تا از هرگونه اتلاف وقت کاربر در انتخاب مقصد و مبدا جلوگیری شود. خروجی این تنظیمات در اپلیکیشن به صورت محدوده‌های رنگی نمایش داده می شود و کاربران می توانند به راحتی بخش مورد نظر را مشاهده و انتخاب نمایند همیچنین مدیران سیستم می توانند به منظور تجمیع کالا مقصد را به پورت مقصد محدود نمایند و یا امکان انتخاب آزاد در مقصد را فراهم آوردند تا عملا فرایند حمل به صورت از مبدا تا مقصد به صورت هوشمند مدیریت شود.


پس از تعیین مبدا و مقصد لازم است تا مختصری درباره مرسوله در نرم افزار ثبت شود. برای انجام این مورد بر اساس تجربیات تیم‌های اجرایی امر حمل و نقل استانداری کلی طراحی شده تا کاربر بتواند با حداقل اطلاعات ورودی و با دسترسی ساده اطلاعات مربوط به مرسوله را ثبت نماید تا تیم اجرایی در ارسال، نسبت اعزام وسیله حمل مناسب با دقت کافی عمل کند تا از هر گونه اتلاف زمان و هزینه جلوگیری شود. در پنل هوشمند مدیریتی پورتال امکان تعیین مسیر مشرک بین چند محموله در نظر گرفته شده تا امکان دسترسی سریع و همزمان به چند محموله فراهم شود همچنین در همه مراحل ثبت امکان بازگشت به مراحل قبلی و اصلاح اطلاعات فراهم آمده است.


پس از انجام موارد بالا بر اساس اطلاعات ثبت شده هزینه ارسال بر اساس اطلاعات ثبت شده در پنل مدیریتی سامانه تعیین می گردد . با ثبت اطلاعات تکمیلی توسط کاربر فرایند ثبت سفارش تکمیل می گردد و سفارش آماده اعلام به مرکز دریافت سفارش حمل می شود. در این مرحله بر اساس نیاز سیستم حمل فضایی برای ثبت کد تخفیف در نظر گرفته شده تا ارائه دهنده خدمات بتواند شرایط ویژه ای برای مشتریان خود فراهم آورد و کاربران را به استفاده مجدد از نرم افزار ترغیب کند.


بسته بندی و بیمه مرسوله :

در انجام صحیح فرایند ارسال وجود بسته بندی صحیح، شکیل و مناسب و همچنین بیمه شدن مرسولات از اهمیت بالایی برخوردار است . در سامانه جامع حمل این روال به صورتی ساده و کاربردی در نظر گرفته شده تا کاربر بتواند بر اساس امکانات ارائه دهنده سرویس نوع و نحوه بسته بندی و همچنین ارزش کالا برای انجام بیمه را تعیین نماید.


در انتها یک کد رهگیری به صاحب مرسوله ارائه می شود و صاحب کالا می تواند مرسولات دیگری را نیز با مبدا ثابت و مقاصد متفاوت در سفارش خود ثبت نماید. پس از پایان روال ثبت سفارش به صورت هوشمند به ناوگان حمل منتقل می گردد تا بر اساس متدهای بهینه سازی هوشمند روال بهترین مامور حمل و بهترین وسیله نقلیه در اسرع وقت به مبدا ارسال اعزام شود. (همه قوانین و روال‌های اعزام از طریق پنل مدیریت نرم افزار قابل تغییر و سفارشی سازی است) پس از انجام این روال همه مرسولات توسط صاحب کالا قابل رسد و پیگیری خواهد بود و همه روال ها از طرق مختلف به صاحب مرسوله اطلاع رسانی می گردد


علاوه بر موارد مطرح شده، امکانات و بخش‌های دیگری نیز از طریق منوی کابری نرم افزار در اختیار صاحبان کالا قرار می گیرد که مهترین آنها به شرح زیر است :

  • بخش مالی : شامل ریز تراکنش‌ها و سیستم مدیریت و افزایش اعتبار
  • آدرس های منتخب : با قابلیت ثبت اطلاعات مکان و انتخاب از روی نقشه
  • تنظیمات : شامل تنظیمات رمز عبور، فونت ، اعلانات نرم افزار و....
  • ارسال کد معرف : شامل قابلیت معرفی نرم افزار در شبکه‌های اجتماعی و...
  • و....

امکانات مطرح شده برای صاحبان کالا بر روی سیستم عامل‌های اندروید و ای اوس بر روی گوشی‌های تلفن همراه و از طریق دسترسی اینترنتی (وب سایت) برای کاربران قابل دستیابی است.

در کنار این سامانه اپلکیشن ماموران حمل(راننده) و سامانه هوشنمد مدیریت روال حمل و بار انداز نیز در نظر گرفته شده که به صورت تنگاتنگ و دقیق با این سامانه در ارتباط است. قابلیت‌های این سامانه ها با توجه به کاربری تخصصی در جلسات حضوری برای ارائه دهندگان سرویس حمل قابل نمایش خواهد بود.