iphone 8 از چهارچوب همیشگی بیرون خواهد زد!!!

5/5 - (2 امتیاز)

اپل در حال نزدیک شدن به توانایی ساخت صفحه‌ی نمایشگر بدون لبه برای آیفون‌های آینده است، و البته تغییراتی اساسی در ساختار ظاهری خود خواهد داشت.

اگر به گذشته نگاه کنیم گوشی‌های موبایل از لحاظ ظاهر، ابعاد و سخت افزار تغییرات عمده‌ای را پشت سر گذاشته‌اند و این روند تغییر همچنان ادامه دارد. یکی از برجسته‌ترین تغییرات در چند سال اخیر ساخت صفحه نمایش‌های خمیده و بدون لبه است.

صرف نظر از اینکه آیا قرار دادن صفحات با انحنا و بدون لبه در گوشی‌های هوشمند موضوعی مهم و کاربردی است یا خیر اما همین تغییر در ظاهر باعث شده است تا بسیاری شیفته‌ی این مدل از  گوشی‌ها شوند. در این میان شرکت سامسونگ ساخت این مدل از صفحات نمایش را به روال عادی در پرچمدارهای خود تبدیل کرده است ولی شرکت‌های دیگر از دید احتیاط به این موضوع نگاه می‌کنند.

به نظر می‌رسد اپل کمپانی است که سعی دارد زمینه‌های ساخت چنین صفحات نمایشی را برای آیفون‌ 8 خود فراهم کند.

البته برای انجام چنین کاری می‌بایست تغییرات عمده‌ای در ساختار آیفون لحاظ شود تا بتوان از تکنولوژی نمایشگر‌های بدون لبه بهره برد. برای مثال باید دکمه‌ی Home، سنسور اثر انگشت، حسگر نور محیط، دکمه‌ی پاور و … را به گونه‌ای تازه طراحی شوند.

aebaaf1d-2e3d-4ff5-a17e-9817912ca795

با توجه به آنچه توسط نیویورک تایمز اعلام شده آیفون‌های سال آینده که سپتامبر سال ۲۰۱۷ معرفی می‌شوند، نسبت به آیفون ۷ تغییرات زیادی خواهند داشت.

Brain X. Chen، یکی از کارکنان اپل گزارش داده است که آیفون‌های سال آینده دو تغییر عمده خواهند داشت.

احتمال زیادی وجود دارد که حذف جک صوتی ۳.۵ میلیمتری هدفون در آیفون‌های ۲۰۱۷ نیز تکرار شود. علاوه بر این، صفحه‌نمایش این محصول تمام بخش جلویی آن را در بر خواهد گرفت و دیگر خبری از دکمه هوم نیست و این دکمه به صورت مستقیم در نمایشگر گنجانده شده است. این موضوع توسط دو تن از کارمندان شرکت اپل اعلام شده و این دو نخواسته‌اند که نامی از آنها فاش شود، چرا که اطلاعات یاد شده از جمله جزئیاتی محسوب می‌شود که باید به صورت خصوصی و در داخل کمپانی اپل باقی بماند.

iphone-8

آنچه اعلام شد با شایعاتی که به تازگی در مورد آیفون ۸ شنیده بودیم مطابقت دارد. در حال حاضر نیز شایعه‌ای اعلام شده که بیان می‌دارد اپل در حال توسعه امکانات و ویژگی های جدید و قابل توجهی است که قصد دارد آنها را در آیفون ۲۰۱۷ ارائه دهد. دو مورد از این ویژگی‌های جدید مورد بحث، صفحه‌نمایش بدون حاشیه و شارژر بی‌سیم است.

بنا به آنچه در شایعات گفته شده و با توجه به آنچه یکی از طرفداران برند اپل به نام جان گروبر اعلام کرده است، دکمه‌ی هوم در آیفون سال آینده، در پنل شیشه‌ای جلوی دستگاه تعبیه خواهد شد. این یعنی که احتمالا آیفون بعدی اپل، از نمای جلویی، شبیه به یک نمایشگر بزرگ بهره‌مند خواهد بود.

بر اساس طرح‌هایی که پیش‌تر در ماه June سال ۲۰۱۵ از سوی اپل ارائه شده و به تازگی توسط سازمان ثبت اختراعات آمریکا USPTO به تایید رسیده است معلوم شد این تولید کننده‌ی گوشی‌های هوشمند فکری تازه برای ساخت صفحه‌ی نمایش آیفون‌های بعدی دارد.

این طرح شامل تمامی وسایل الکترونیکی که دارای صفحه‌نمایش و سنسور نور در آن است، خواهد بود. به طور کلی در این مطلب به ساخت صفحات نمایشی متشکل از یک لایه‌ی شفاف، یک لایه‌ی تولید کننده‌ی نور و یک لایه‌ی حساس به لمس اشاره شده است. نکته‌ی مهم قرار دادن حسگر نور محیط مابین صفحه‌ی شفاف و لایه‌ی حساس به لمس است، موضوعی که تا به امروز در هیچ یک از محصولات اپل وجود نداشته است.

glass-iphone-patent-apple-2017-iphone-8-colour-624x351

احتمال می‌رود Apple قصد دارد در اولین اقدام برای ایجاد صفحات نمایش بدون لبه قسمت بالایی آیفون که محل قرار گیری حسگر نور محیط و دوربین است را حذف کرده و سنسور تشخیص نور محیط را به درون لایه‌‌های صفحه‌ی نمایش ببرد.

باید منتظر ماند و دید آیا اپل قصد دارد از چنین طرح‌هایی برای تغییر در ظاهر آیفون و آیپد‌های بعدی خود استفاده کند یا اینکه اینها فقط در حد طرح و گمانه‌زنی باقی خواهد ماند؟

منبع: زومیت