تلاش موزیلا با پروژه کوانتوم در مقابله با کروم!!!

3.5/5 - (2 امتیاز)

شرکت موزیلا روز به روز تلاش بیشتری برای رقابت با گوگل کروم کرده و به تکامل مرورگر وب خود می پردازد.

در طی یک سال گذشته، موزیلا قابلیت های گشت و گذار و محتوای جدید متعددی را در کنار افزودن توانایی پشتیبانی از پردازش چند هسته ای به فایرفاکس اضافه کرده. حالا کمپانی ساکن مانتین ویو (بله موزیلا همسایه گوگل است) از پروژه موتور وب «کوانتوم» پرده برداشته که تجربه ای سریع تر و روان تر برای فایرفاکس به ارمغان می آورد.

با آماده شدن موتور به کار رفته در پروژه کوانتوم، موزیلا تصمیم گرفته به جای ساخت یک مرورگر جدید و مجزا، به توسعه نسل آینده فایرفاکس پرداخته تا ازین پس توانایی بسیار بیشتری در زمینه مدیریت محتوای پیچیده و وب سایت های تعامل گرا داشته باشد.

firefox-podria-marcar-los-sitios-http-con-campos-de-contrasena-como-inseguros-840x473

به اعتقاد مدیران موزیلا، کوانتوم با بهره مندی از فناوری های پردازش موازی و سازگاری با اکثر سخت افزارهای امروزی، امکان بارگذاری سریع تر صفحات وب، انیمیشن های روان تر و تعامل آنی با محیط اینترنت را برای کاربران فایرفاکس فراهم می کند.

گفتنی است بخش از این موتور وب بر بستر Rust نوشته شده که توسعه دهنده مورد بحث معتقد است زبان برنامه نویسی فوق سریعی بوده و در پردازش موازی تحت وب حرف اول را می زند.

نسل جدید موتور وب موزیلا تا پایان سال 2017 روی پلتفرم های اندروید، ویندوز، مک و لینوکس راه اندازی خواهد شد و نسخه جدید iOS فایرفاکس کمی بعدتر از آن منتشر می گردد.

 

پی نوشت: منبع دیجیاتو  و Neowin