بررسی همه جانبه سیستم عامل اندروید، مزایا و معایب!

4.5/5 - (2 امتیاز)

محبوب ترین و پراستفاده ترین سیستم عاملی که از سال 92 نه تنها بر روی گوشی های همراه بلکه برای تبلت هانیز استفاده میشود اندروید است. خوبی این سیستم عامل عرضه گوشی در رنج های متفاوت قیمتی است. گوشی هایی با قیمت پایین تا گوشی هایی با قیمت نجومی قابلیت انطباق و استفاده دارد.

 شخصی سازی اندروید نقطه پررنگی است که از آن نمی توان گذشت، جدای آنکه بسیاری از تولید کنندگان آن را برای محصولات خود شخصی سازی کرده اند، خود کاربر نیز می تواند در زیر مجموعه آن را بنا بر سلیقه خود تغییر داده و به شمایل دوست داشتنی خودش دربیاورد. همه امکانات آن قابل دسترس است. شما به راحتی و بایک کابل می توانید فایل های شخصی خود را بردارید و یا برنامه مورد نظرتان را بریزید، البته با توجه به تحریم ها در google play باز هم استفاده از برنامه های اندروید به راحتی در دسترس و امکان پذیر است و نیاز به کار عجیب و غریبی ندارد.

aa2

کاربر در استفاده و انتخاب برنامه های پیش فرض _ انواع برنامه تماس، پیام رسانی ، لانچرها و …_آزاد است. و از آنجایی که برنامه های آن حتی به صورت رایگان نیز به تعدد در بازارهای اپلیکیشن موجود اند ، در این زمینه باعث خشنودی کاربران هستند. نصب برنامه روی به راحتی آب خوردن است. شما برنامه مورد علاقه را می توانید از راههای مختلفی تهیه کنید. بلوتوث کنید یا از بازارهای جانبی تهیه کنید. حتی می توانید با استفاده از یک کابل آن را به گوشی خود منتقل کنید .

چیزی که در مورد اندروید وجود دارد بازارهای متعددی است که حتی می تواند جایگزین بازار اصلی باشد. درواقع اندورید به معنای تمام کلمه باز –open- است ، که اگر بگوییم بابت این امر هزار خوبی دارد ، همین ویژگی باعث ایجاد یک عیب بزرگ شده است که نمی توان از آن به سادگی گذشت، عدم امنیت! اگر هر برنامه ای را از غیر بازار اصلی تهیه کنید باید هر لحظه احتمال سرقت اطلاعات گوشی اتان را داشته باشید.

androidpit-google-play-store-hero-1-w782

باز در مقابله با دیگر سیستم عامل ها ، با توجه به اینکه تعداد اپلیکیشن های عرضه شده در بازارهای اندروید پیشرو است اما در زمینه تنوع و کیفیت Google Play باید کلاهش را به احترام اپ استور بردارد .

از طرفی در اپدیت کردن و ارتقاء سیستم عامل باید منتظر بمانید تا کمپانی گوشی شما نسخه جدید اندروید را خریداری ،شخصی سازی و سپس ارائه کند، که البته گاهی اصلا نسخه جدید را ارائه نمی کند تا بتواند پرچمدار بعدی اش را بهتر به فروش برساند.

Screenshot-quick-action-Power-Saving

البته خواص اندروید آنقدر زیاد هست که بتوان کفه ترازو را به نفعش سنگین کرد. یکی دیگر از مزایایی که می توان در مورد آن صحبت کرد داشتن قابلیت Saving Drive است . نگهداری باتری در لحظات پایانی! این ویژگی همچنان انحصاری در اختیار اندروید است و دیگر سیستم عامل ها از او عقب مانده اند.

download_picture_from_google_drive

سرویس پشتیبانی و کلاد  _cloud_  اندروید بسیار به صرفه تر از دیگر سیستم های عامل می باشد.فضای ابتدایی آن 15 GB بوده و خرید سالانه آن تنها با پرداخت 24 دلار به شما 100 GB فضا می دهد.  می توان گفت google drive در این زمینه نیز از دیگران پیشی گرفته است.