بررسی همه جانبه سیستم عامل ios ، مزایا و معایب!

4.5/5 - (2 امتیاز)

محیط این سیستم عامل کاملا بسته است و بدون هیچ انعطافی در اختیار کاربران اپل قرار می گیرد. در واقع سخت افزار و نرم افزار کاملا به هم وابسته و در اختیار یکدیگرند. این ماجرا باعث شده است که کاملا منطبق با هم ،طراحی و پیش روند. بر این حساب نمی توان گفت این محیط بسته مزیت محسوب میشود یا جزو معایب باید در نظر گرفته شود.

iphone4s_ios_8_1_screenshot_by_retoocs-d87fbs9

بسیاری از کارشناسان استفاده از  ios را بسیار آسان دانسته اند تا جایی که ، اعلام کرده اند حتی شامپانزه هم می تواند از آن استفاده کند. از طرفی در ایران کار با ios زمان بیشتری نسبت به سیستم عامل های دیگر از کاربر می برد.

itunes-portable-04-700x405

بر روی این سیستم عامل به سختی می توان برنامه ای ریخت و یا داده ای از آن خارج کرد. تا همین چند وقت پیش برای آب خوردن هم باید از تونل « آی تونز» رد میشدید. از طرفی تنها راه دست یابی به نرم افزار و دانلود آنها از طریق فروشگاه اپ استور امکان پذیر است، که دسترسی به آن برای کاربران ایرانی مقدور نمی باشد.

0_large

دو راه وجود دارد: یکی ساختن آیدی جعلی کشورهای دیگری که اسمشان در لیست کشورهای مجاز می باشد و یا استفاده از یک قفل شکن . البته استفاده از راه دوم خیلی هم خوب به نظر نمی رسد چون به محض اینکه سیستم عاملتان را آپدیت کنید همه ی برنامه هایی که نصب کرده بودید می پرد. در نتیجه در اختیار داشتن تمام و کمال اپل چیزی دور از ذهن است.

2854

یکی از معایبی نیز که می توان به آن اشاره کردبالا بودن هزینه آن است. کاربر حق انتخاب برای استفاده از برنامه های پیش فرض سیستم عامل ندارد و باید در کادری که ios برایش طرح زده بماند!

iphone-5s-white-on-a-of-leaves-and-wallpaper-658

سیستم نوتیفکیشن و آلارم ها در ios طراحی جزئی و دقیق تری نسبت به باقی سیستم عامل ها دارد. لازم به ذکر است سیستم عامل ios برای توسعه دهندگان مناسب تر است. نرم افزار ها و بازی ها به طور معمول ابتدا برای این سیستم ارائه میشوند ، املا از نظر تعداد گوگل پلی پیشتاز است.

notification_center_widgets_iphone_6_plus_hero

پیدا کردن برنامه بر اساس بهترین یا جدیدترین در آیتونز به راحتی امکان پذیر است و این یکی دیگر از برتری های بازار اپ برای ios می باشد. .

اپل سعی کرده است استفاده باتری را تقلیل دهد اما از ویژگی Battery saving برخوردار نیست . اپدیت کردن ios در سیستم عامل ها از شرایط مناسب تری نسبت به بقیه قرار دارد. هر چند برخی گجت ها قابلیت ارتقا نداشته و هر بار بعد از آپدیت از رده خارج می شوند.

اکو سیستم لوازم جانبی اپل حرف اول را می زند. کیف ها، کاور ها، و دیگر لوازم جانبی اپل بیش از دیگر کمپانی هاست و البته کاربران و خریداران گوشی های آیفون پول زیادی بابت لوازم جانبی می پردازند.

و به نظر پررنگ ترین نقطه قوت اپل ایمنی بالای اوست. تمام برنامه ها تحت نظر اپل هستند از این رو احتمال سرقت اطلاعات پایین و مقدار اعتماد و ایمنی را بسیار بالا می برد.