ابزارهای iosبیش از ابزارهای اندورید در 2016 کرش شده اند!!!

4.5/5 - (2 امتیاز)

اپلیکیشن‌ها در ۶۵ درصد از ابزارهای iOS کرش داشته‌اند و این در حالی است که در ابزارهای اندرویدی این عدد تنها ۲۵ درصد است.

گروه فناوری بلانکو به‌تازگی با انتشار آماری، اعلام کرده است که در سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۱۶، ۶۲ درصد از آیپدها و آیفون‌ها دچار مشکل شده‌اند. اما در نقطه‌ی مقابل این عدد برای ابزارهای اندرویدی ۴۷ درصد است.

کرش اپلیکیشن‌ها در دستگاه‌های مجهز به آی‌او‌اس به ۶۵ درصد رسیده و این عدد برای ابزارهای اندرویدی ۲۵ درصد است. در این میان ۱۳ درصد از مشکل‌ها مربوط به آیفون ۶، ۹ درصد آیفون ۶ اس، ۹ درصد آیفون ۵ اس و ۲ درصد مربوط به آیپد ایر ۲ بوده است. البته قطعا بخشی از مسائل مربوط به مشکلات آی او اس به آپدیت جدید iOS 10 برمی‌گردد.

5e3df3bf-c78b-48bb-bbcd-e70e0f38ebaa

در بین دستگاه‌های اندرویدی، گوشی LeEco Le 2 با ۱۳ درصد صدرنشین است و ردمی ۳ اس و ردمی نوت ۳ نیز با ۹ درصد دوم و سوم هستند. گلکسی اس ۷ اج با ۵ درصد و وایب کی ۵ نوت لنوو با ۴ درصد مقام‌های بعدی را در اختیار دارند. دستگاه‌های اندرویدی در ۷ درصد مواقع با مشکل باتری مواجه بوده‌اند و در ۶ درصد مواقع مشکل به صفحه نمایش مرتبط بوده است. در بین شرکت‌های سازنده سامسونگ با ۱۱ درصد در صدر لیست بوده و شرکت بعدی شیائومی است که ۴ درصد از گوشی‌هایش دچار مشکل شده‌اند.

c47d87a7-6e33-41e4-bd78-faf1c3c62d99

بازی پوکمون گو در این بازه در ۵ درصد مواقع روی دستگاه‌های آی‌او‌اس کرش داشته و این موضوع در ابزارهای اندرویدی به ۱۰ درصد می‌رسد. اما در صدر لیست اپلیکیشن‌ها با بیشترین نرخ کرش در بین ابزارهای آی‌او‌اس، اینستاگرام با ۱۴ درصد، اسنپ‌چت با ۱۲ درصد، فیس‌بوک با ۹ درصد و مسنجر فیس‌بوک با ۵ درصد قرار دارند.

3c0efe92-6578-4a76-b42b-add3ac9fe79d

اپلیکیشن IMS Service در ابزارهای اندرویدی ۳۲ درصد کرش داشته و بعد از آن address book با ۱۲ درصد و گوگل پلی استور با ۱۰ درصد قرار گرفته‌اند.

   پی نوشت: منبع زومیت و phonearena