اهمیت طراحی آیکون مناسب برای هر اپلیکیشن

اهمیت طراحی آیکون مناسب برای هر اپلیکیشن - برندینگ صحیح

اهمیت طراحی آیکون مناسب برای هر اپلیکیشن - برندینگ صحیح

4.5/5 - (2 امتیاز)

امروزه استفاده از گوشی‌های هوشمند و اپلیکیشن‌ها بسیار رونق یافته است. بیشتر افراد برای انجام کارهای روزمره خود مانند پرداخت‌های مالی، خواندن جدیدترین اخبار، انجام کارهای اداری، خرید و مانند اینها از تلفن‌های هوشمند خود استفاده میکنند.

بنابراین داشتن اپلیکیشن برای افرادی که صاحب کسب و کار هستند، امری ضروری و مهم به حساب می‌آید، زیرا از این طریق میتوان ارتباط خوب و نزدیکی را با کاربران خود داشت.

دلایل طراحی آیکون مناسب برای اپلیکیشن

اقدام بسیار مهمی که پس از طراحی، پیاده سازی و پیش از معرفی اپلیکیشن به دیگران باید در نظر داشت، توجه به آیکون اپلیکیشن است. طراحی آیکونی مناسب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

اعتماد کاربران را جلب کنید:

آیکون اولین موردی است که نظر کاربران را به خود جلب میکند، بنابراین اگر به صورتی اصولی طراحی نشده باشد، هیچ کاربری ترغیب به استفاده از اپلیکیشن شما نخواهد شد. آیکون مناسب میتواند اعتماد کاربران را افزایش دهد و در نتیجه افراد زیادی علاقه مند به نصب و استفاده از برنامه شما خواهند شد.

در انتخاب آیکون خود نهایت دقت را داشته باشید زیرا که اگر اپلیکیشنی قوی و عالی تولید کرده باشید اما آیکونی مناسب برای آن انتخاب نکرده باشید، بدون شک زحمات شما از بین خواهد رفت زیرا در جذب افراد به سمت خود بسیار ضعیف عمل کرده اید.

محتویات اپلیکیشن خود را در یک نگاه به کاربران معرفی کنید:

آیکون باید به طریقی طراحی شده باشد که بتواند محتویات داخل اپلیکیشن را در یک نگاه به کاربر نشان دهد. در واقع آیکون باید بتواند به خوبی معرف کار شما باشد تا کاربر در صورت نیاز آن را نصب و استفاده کند.

خود را از دیگران متمایز کنید:

با استفاده از آیکون و نام مناسب میتوانید خود را از سایر رقیبانتان متمایز کنید. در واقع از طریق طراحی مناسب آیکون بین کاربرانتان برند و شناخته شده خواهید شد.

بیشتر بخوانید: اهمیت طراحی اپلیکیشن برای کسب و کارهای مختلف.