میزان نیاز هر سایت به اپلیکیشن

میزان نیاز هر سایت به اپلیکیشن

5/5 - (2 امتیاز)

با استفاده از مرورگرهای اینترنتی و اپلیکیشن‌های اینترنتی میتوان از امکانات فضای مجازی استفاده کرد. برای هر کسب و کاری میتوان سایت و اپلیکیشن را در کنار یک دیگر داشت و در واقع انجام این کار مزیت بزرگی محسوب میشود زیرا که حق انتخاب و رضایت کاربران را افزایش میدهد.

به صورت کلی باید گفت که شما باید با توجه به نوع مخاطب خود، خدماتی که ارائه میدهید و دیگر عوامل این چنینی، نیاز خود به سایت، اپلیکیشن و یا هر دو در کنار یک دیگر را بررسی کنید. در ادامه نکات لازم در این زمینه را برای شما بیان خواهیم کرد.

اهمیت وجود اپلیکیشن در کنار سایت برای کسب و کارها

اکثر کاربران فضای مجازی به دلیل این که گوشی‌های موبایل در مقایسه با لپ تاپ و کامپیوتر دسترسی راحت‌تری دارند، ترجیح به استفاده از موبایل برای رفع نیازهای خود دارند. دسترسی به سایت از طریق موبایل نیز امکان پذیر است اما در صورتی که کسب و کار شما دارای اپلیکیشن نیز باشد، علاوه بر این که شما به کاربر خود حق انتخاب میدهید، سبب میشوید که کاربر ساده‌تر با شما ارتباط برقرار کند و تنها با کلیک بر روی آیکون اپلیکیشن بتواند نیاز خود را از طریق اپلیکیشن شما رفع کند.

امکان برقرار ارتباط راحت‌تر با مخاطب با استفاده از اپلیکیشن

گوشی‌های موبایل به عنوان یک وسیله مهم در ایجاد ارتباط با دیگران هستند زیرا با استفاده از آن میتوان به سادگی تماس برقرار کرد، پیامک ارسال کرد و دیگر کارهایی این چنینی را انجام داد. بنابراین این گفته به سادگی مشخص میکند که داشتن اپلیکیشن میتواند برقراری ارتباط با مخاطبانتان را آسان‌تر کند.

امکان ارسال نوتیفیکیشن با استفاده از اپلیکیشن

با استفاده از ارسال اطلاعیه میتوانید ارتباط مداوم و مستمری را با کاربر خود داشته باشید. بنابراین بهترین روش برای اطلاع رسانی است که میتواند در جذب کاربر و افزایش درآمد شما تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.

انواع وب سایت‌ها و نیاز به اپلیکیشن

وب سایت‌ها در انواع مختلفی وجود دارند که به صورت کلی میتوان آنها را به صورتهای زیر تقسیم بندی کرد:

  • وب سایت خبری.
  • فروشگاه اینترنتی.
  • سایت‌های ارائه دهنده خدمات الکترونیک.
  • وب سایت آموزشی.
  • اداری.
  • تبلیغاتی.
  • تالار گفتگو.
  • و … .

بنابراین با توجه به نکاتی که در بالا گفته شد، کسب و کار شما از هر نوعی که باشد، تبدیل سایت به اپلیکیشن و اتصال آنها به یکدیگر میتواند مفید باشد و به درآمد زایی بیشتر شما کمک کند.

نکته مهمی که هنگام پیاده سازی اپلیکیشن باید به آن توجه شود، طراحی آیکون مناسب است که در مقاله‌ای مجزا به صورت مفصل در مورد آن صحبت کردیم.

بیشتر بخوانید: اهمیت طراحی آیکون مناسب برای هر اپلیکیشن.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره میتوانید با کارشناسان همراه سامانه تماس برقرار کنید. برای دریافت اطلاعات تماس، به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.